Лестър разби Манчестър Сити под дъжда

Снимка: Sky Sports

Лестър напомни за себе си и разгроми Манчестър Сити под дъжда на "Кинг Пауър Стедиъм". Джейми Варди също се прероди и намери головата си форма, отбелязвайки първият си хеттрик с фланелката на "лисиците".

Домакините нокаутираха своя съперник за пет минути. Още във 2-та минута Варди наказа грешка на отбраната на Сити, получавайки извеждащо подаване от Слимани. Алжирецът асистира и за второто попадение на Анди Кинг, който от далечна дистанция не остави никакъв шанс на Клаудио Браво и в 5-тата минута резултата вече беше 2-0.

В 20-та минута Манчестър Сити тотално капитулира. Риад Марез изведе Джейми Варди, а нападателят безпроблемно вкара за 3-0. До края на полувремето гостите не успяваха да намерят път към вратата на Лестър и единственото, което успяваха да спечелят бяха ъгловите удари.

През втората част Пеп Гуардиола опита да внесе промени в състава с надеждата поне за частичен обрат, но те не сработиха. Иеаначо, който трябваше да замести получилия червен картон Серхио Агуеро в миналия кръг, бе заменен от Яя Туре, а Хесус Навас напусна за сметка на преодолелия. травмата си Рахим Стърлинг.

Въпреки повечето положения за "гражданите" през второто полувреме, те инкасираха и четвърто попадение. Джейми Варди вкара своя хеттрик в 78-та минута, за да прекъсне серия от 16 мача без гол. В 82-та Коларов от пряксвободен удар отбеляза за "небесно сините", а в заключителните минути комбинация между бранителя и Нолито, доведе и до крайния резултат от 4-2.