Михтарян носи важна победа победа за Юнайтед

Снимка: Mirror

Манчестър Юнайтед най-после успя да спечели на "Олд Трафорд" след четири поредни домакински ремита. В герой за "червените дяволи" се превърна Хенрих Михтарян, който вкара единствения гол в срещата срещу Тотнъм.

През целия двубой двата отбора търсеха победата, като и Де Хеа и Лорис имаха много работа. "Червените дяволи" успяха да поведат с гол на Хенрих Михтарян в 29-та минута. Арменецът се разписа след асистенция на Андер Ерера и отбеляза първия си го във Висшата Лига.

През втората част "шпорите" тръгнаха да връщат попадението, но пропуски на Ериксен, Сон и Уанаяма се оказаха решаващи. Домакините бяха близо до удвояване на резултата, но изстрел на Погба, от пряк свободен удар срещна гредата в 64-та минута.

От Тотнъм също отговориха чрез опасно изпълнен свободен удар на Ериксен, но Де Хеа бе на мястото си. Победата доближи Манчестър Юнайтед до Тотнъм на 3т., като "червените дяволи" вече събраха 24т., а от топ 4 дистанцията бе съкратена на 6 пункта, след като вчера Лестър победи градският им съперник с 4-2.

Въпреки ценната победа, за Моуриньо остава горчив привкус, тъй като Михтарян, който най-накрая успя да намери формата си, напусна контузен на носилка преждевременно.