Ювентус спечели дербито на Торино

Торино е в "черно-бяло", след успеха на "бианконерите" над "биковете" с 1-3. Градските съперници изиграха страхотен двубой, като борбата за всяка педя терен бе от първата до последната минута.

Домакините имаха възможността да зарадват препълнения "Стадио Олимпико" след попадение на техния любимец и голмайстор на клуба - Андреа Белоти. Таранът се разписа с глава в 16-та минута, след перфектно центриране на Базели.

Юве обаче успя да изравни чрез гол на Гонсало Игуаин, който бе изведен сам срещу Джо Харт, като не остави шансове на националния страж на Англия в 28-та минута. Повече голове не паднаха до почивката и победителят трябваше да се реши през втората част.

Второто полувреме не предостави много голови положения и опасни ситуации пред двете врати,  по - скоро безбройни единоборства и битка през цялото време. Масимилиано Алегри реагира на случващото се, засилвайки атаката с влизането на Дибала и Пянич, което даде положителен ефект.

В 82-та минута Игуаин вкара второто си попадение в срещата, с което изведе Ювентус напред в резултата, за да дойде и моментът на Миралем Пянич, който оформи в продължението на срещата крайния резултат от 1-3.

"Бианконерите" продължават убедителното си представяне и отново дръпнаха със 7 точки аванс, пред преследвачите си Рома и Милан, които се изправят утре един срещу друг на "Олимпико" в столицата Рим. Торино пък остава на едма позиция с 25т., но може да бъде изместен от Фиорентина, които също утре трябва да изиграят своят мач срещу Сасуоло.