Ливърпул взе само точка срещу Уест Хям

Ливърпул  взе само точка срещу Уест Хям

Юрген Клоп и водения от него Ливърпул отново не стигнаха до победата във Висшата Лига, завършвайки 2-2 срещу Уест Хям. Във втори пореден двубой, "мърсисайдци" не успяват да се поздравят с успех и от максимум 6 възможни точки, спечелиха само една, което ги отдалечи от лидера Челси на шест пункта.

Адам Лалана даде аванс на домакините още в 5-та минута след асистенция на Садио Мане. Въпреки ранното попадение, "червените" не успяха да създадат  положения за нов гол и липсата на Фелипе Коутиньо определено се усещаше във фаза атака.

В 27-та минута Димитри Пайе изравни резултата след пряк свободен удар, не без помощта на неловката намеса на Кариус под рамката на вратата. Кошмарът за "мърсисайдци" стана пълен, след като Микаел Антонио изведе "чуковете" напред в резултата преди почивката в 39-та минута.

В самото начало на второто полувреме обаче, Дивог Ориги възстанови равенството и оформи крайния резултат от 2-2. Младият белгиец се възползва от груба грешка стража на гостите Дарън Рндолф, който не успя да улови  добре центрирана топка и Ориги вкара в трети пореден двубой за Ливърпул.

Клоп и неговите възпитаници остават на трета позиция, изоставайки от Арсенал с 3т. , а от лидера Челси с цели 6т. Уест Хям пък успяха да се измъкнат от зоната на изпадащите и вече са 17-ти с 13т.