ПСЖ не успя да победи Ница

Снимка: irishmirror.ie

Парис Сен Жермен отново разочарова феновете си, след като завърши 2-2 с Ница на "Парк де Пренс" и не успя да скъси дистанцията до лидера в класирането, която след края на срещата се запази 4т.

Домакините имаха преимущество в началните минути, но пропуски на Кавани и Курзава, попречиха на парижани да материализират предимството си в играта. С оглед развитието на двубоя, неочаквано Ница успя да излезе напред в резултата. Вилан Сеприен се разписа в 32-та минута след перфектно изпълнен пряк свободен удар.

ПСЖ можеше да отговори светкавично, но Кавани записа нов пропуск в актива си. В добавеното време на първата част, гостите се възползваха от груба грешка в защитата на столичани и Плеа удвои преднината на Ница за ужас на феновете на "Парк де Пренс".

Второто полувреме започна по отличен начин за водения от Унай Емери отбор. Кавани се реабилитира за пропуските си през първата част и намали резултата в 46-та минута. Отново уругваецът бе точен след един час игра, когато се възползва от груба грешка на вратаря Кардинал, за да изравни резултата.

До края на срещата домакините не успяха да стигнат до нов гол и  трябваше да се задоволят със спечелената една точка, която ги остави на 4т. от водача Ница. Равенството обаче бе достатъчно на гостите да се върнат на върха в класирането, изпреварвайки Монако, които водеха с 39т., преди изхода на дербито в Париж