Евертън секна успешната серия на Арсенал

Евертън се наложи с 2-1 над Арсенал, правейки пълен обрат на "Гудисън Пак" и се превърна във втория тим от началото на сезона, който нанася поражение на "топчиите". По ирония на съдбата, още в първия кръг, другият тим от област "Мърсисайд" в лицето на Ливърпул,  победи отбора на Арсен Венгер, което се оказа и последна загуба до 16-тия кръг, когато дойде и поражението от "карамелите".

През първата част, Алексис Санчез в 20-та минута изведе гостите напред в резултата след изпълнение на пряк свободен удар, но не и без помощта на рикошет в стената, който заблуди Стекленбург. Минута преди изтичането първата част, Шеймъс Колман с глава засече центриране на Лейтън Бейнс и изравни резултата.

Второто полувреме бе равностойно,но без много опасности пред двете врати. Ромелу Лукако и Рос Баркли бяха близо до гола за "карамелите", а Месут Йозил имаше възможността в началните минути на втората част да върне гола аванс за Арсенал.

Арсен Венгер се опита да промени случващото се на терена с включването в игра на Жиру и Уайоби, но и това не помогна.Домакините успяха да спечелят след гол на Ашли Уилямс, който се разписа с глава, след центриране от корнер в 86-та минута.

Загубата прекъсна дългата поредица от 14 срещи без поражение за "артилеристите" и по-лошото е, че остави тима на Венгер на 3т. зад лидера Челси, които могат да дръпнат с 6т., ако спечелят гостуването си на Съндърланд. Евертън пък се върна на победния път, след като 5 срещи в първенството не познаваше вкуса на победата.