Съдийско рамо побутна ЦСКА, при последната им победа за 2016

ЦСКА-София се наложи с класическото 3-0 над Дунав Русе, но в триумфа на "червените" основна роля изигра и съдийската тройка, която откровено подпря домакините.

И трите гола паднаха през второто полувреме, а Преслав Йорданов бе длъжника за своя отбор, след пропусната дузпа и две греди, които удари нападателят. В 8-та минута бе може би най-дискусионното решение на главния арбитър - Ангел Ангелов, който спести червен картон на стража на "червените".

Васил Шопов се оказа очи в очи срещу Китанов, като почти преодоля вратаря, но бе фаулиран на границата на наказателното поле и реферът вместо директен червен картон, който бе логичното решение, наказа действията на Георги Китанов само с жълт картон.

В 17-та минута "армейците" получиха правото да изпълнят дузпа, но изстрела на Преслав Йорданов бе отразен от Луков, лед което рикошира в гредата, а при добавката Кулма я изстреля над целта.

Цяло първо полувреме, играчите водени от Стамен Белчев имаха преимущество, но липсата на късмет им попречи да открият резултата. През втората част отново ЦСКА- София започна по - активно. Чак след час игра "червните" успяха да материализират по-добрата си игра. Преслав Йорданов нацели гредата след удар с глава, но топката се върна в Рубен Пинто, който вкара за 1-0. На повторенията обаче се видя, че при изстрела на Преслав Йорданов, Пинто бе в положение на засада, което бе втора грешка на съдийската тройка в полза на домакините.

До края на двубоя Преслав Йорданов отново уцели гредата, докато в заключителните минути на срещата Чорбаджийски(88) и Дюлгеров в добавеното време оформиха крайния резултат от 3-0. Гостите пък доиграха мача с човек по -малко, след като Марио Петков получи втори жълт картон и бе пратен под душовете.

ЦСКА-София ще зимува на трета позиция с актив от 35т., докато Дунав Русе е шести с актив от 28т., което означава, че от новата година русенци ще се състезават в първата шестица на шампионата.