Пак провал за BVB далеч от дома.

И Борусия Дортмунд не успя да победи Хофенхайм, като това бе 15-пореден двубой за Хофе без поражение. Хофенхайм остава единственият непобеден до момента тим в Бундеслигата. Срещата завърши без победител, като двата отбора разделиха точките след 2-2.

Хофенхайм излезе начело в резултата рано, рано в двубоя. Още във втората минута Марк Ут изненада заспалата отбрана на Дортмунд, която го изпусна, а за нападателя бе като детска играчка да преодолее Вайденфелер, откривайки резултата. Радостта на домакините обаче не изтрая дълго време.

Марио Гьотце получи пас от Осман Дембеле и в 11-та минута изравни резултата, реализирайки и първия си го с фланелката на "жълто-черните", откакто се завърна обратно от Байерн Мюнхен. Головете продължиха да валят и в 20-та минута Хофе отново поведе в резултата.

След изпълнение на корнер Сандро Вагнер чукна топката с глава, точно пред Вайденфелер, което бе достатъчно, за да изненада стража на гостите. За нещастие на Томас Тухел, в 41-та минута Марко Ройс получи втори жълт картон и остави своя отбор с човек по-малко.

Началото на втората част бе обнадеждаваща за BVB. Обамеянг успя да изравни в 48 -та минута след втора асистенция на Осман Дембеле. В течение на срещата обаче Дембеле се контузи и трябваше да бъде заменен от Емре Мор.

Пред двете врати не се откриха нови опасности и точката се оказа справедлив изход на двубоя. Хофенхайм се изкачиха на трета позиция с актив от 27т., а Борусия Дортмунд са 5-ти след като събраха 26т. и за пореден път показаха колебание като гост, след едва две победи след 8 гостувания.