Конте и неговият Челси нямат спирка

Челси увеличи преднината си на върха, след 11 поредна победа във Висшата Лига. Този път "сините" се наложиха над Кристъл Палас на "Селхърс Парк" с минималното 0-1, като единствения гол в срещата бе дело на Диего Коща.

През първото полувреме нямаше много положения пред двете врати, като преобладаваха единоборствата на терена. В едно от тях Диего Коща получи своя пети жълт картон от началото на сезона, което ще извади бразилеца за следващия двубой на лондончани срещу Борнемут, на "Boxing Day".

В самия край на първата част, гостите съумяха да поведат. Центриране на Аспиликуета бе засечено от Коща с глава и Челси поведе с 0-1, като това се оказа 13-ти гол за любимеца на феновете - 'Диего' от началото на сезона.

През втората част гостите можеха да направят резултата по - убедителен, но изстрели на Канте и Алонсо бяха парирани от Хенеси, а удар на последния дори срещна гредата в края на срещата, след изпълнен пряк свободен удар.

Победата отдалечи Челси на цели 9т. от Арсенал и Ливърпул, като "топчиите" се изправят в следващия двубой срещу Манчестър Сити, а Ливърпул ще играе Мърсисайдско дерби на "Гудисън Парк".