Моуриньо напипа правилния ритъм в Юнайтед

Снимка: Goal.com

Манчестър Юнайтед се поздрави с трета поредна победа в първенството на Англия. "Червените дяволи" се наложиха в гостуването си на Уест Бромич с 0-2, като и двете попадения в двубоя отбеляза Златан Ибрахимович.

Отборът воден от Жозе Мпуриньо започна по отличен начин срещата, повеждайки още в 5-тата минута. Златан Ибрахимович засече с глава центрирана на Лингард и даде ранен аванс в резултата на гранда от град Манчестър.

В 24-та минута, гостите можеха да стигнат до нов гол, но изстрел на Уейн Рууни срещна гредата след намеса на Фостър. До края на полувремето не паднаха повече попадения и двата отбора се разделиха на почивка.

Втората част, започна подобаващо на първото полувреме. Манчестър Юнайтед вкара за 0-2 и голмайсторът отново бе Златан Ибрахимович, който се разписа в 56-та минута. Шведът получи асистенция от Уейн Рууни, но имаше и късмет, защото при удара му, коженото кълбо рикошира в крак на бранител и стана неспасяемо за Фостър.

Победата помогна на "червените дяволи" да се доближат на 3т. от топ 4, изравнявайки се с Тотнъм, който също има 30т., но и мач по-малко и държейки градския съперник Манчестър Сити под око, като "гражданите" имат много важен двубой с Арсенал и 33т. в актива си. Уест Бромич остава на седма позиция, където беше и преди началото на срещата.