Ювентус отказа Рома от титлата

Снимка: juventus.com

Ювентус надигра Рома с 1-0 в дербито на 17-тия кръг в Италия и се откъсна на 7т. от "вълците". С победата, Масимилиано Алегри и неговият отбор, може до голяма степен да бъдат определяни за фаворити, за спечелването на 6-то поредно Скудето.

Единственият гол в мача вкара аржентинецът Гонсало Игуаин в 14-та минута, след като открадна топката от капитана на гостите Даниеле Де Роси, проби към наказателното поле, правейки за смях бранителите на "вълците" и със силен шут опъна мрежата зад Войчех Счесни.

До края на полувремето пред гостите се откриха две положение пред Раджа Наинголан, но с ударите си, "нинджата" не съумя да преодолее Буфон. Ювентус успя да доиграе спокойно полувремето и да се прибере на почивка с гол аванс.

През втората част Лучано Спалети реагира, пускайки в игра Мохамед Салах, но египтянинът бе пълен анонимник почти през цялото време, което прекара на терена и не успя да внесе необходимата доза свежест и креативност в предни позиции.

"Бианконерите" водеха мача спокойно и без излишни рискове в предни позиции, внимавайки да не допуснат фатална грешка в отбрана, която да залича преднината им в резултата. В 79-та минута това можеше да се случи, но Костас Манолас не можа да засече центрирана топка на милиметри от зейналата полупразна пред него врата.

Триумфът на Юве увеличи аванса на тима пред преследвачите на 7т. и 9т. от  Рома и Милан, което до голяма степен обезмисли за поредна година ,битката за титлата в Серия "А". Следващият мач на торинци е на 23 декември, когато в в Доха се изправят срещу Милан, в битка за Суперкупата на Италия.