Манчестър Сити обърна Арсенал за едно полувреме и вече е втори

Манчестър Сити спечели на "Етихад" срещу Арсенал с 2-1, след като направи пълен обрат. "Артилеристите" взеха аванс в началото на първото полувреме чрез Тио Уолкот(5), докато за домакините Лирой Сане(47) и Рахим Стърлинг(71) донесоха ценните три точки.

Срещата започна вихрено и след натиска към вратата на Чех в началните минути на двубоя, чрез една контраатака "гражданите" бяха наказани. Ектор Бейерин изнесе отлично топката, комбинира с Алексис Санчез, а чилиецът изведе Уолкот в чиста позиция, за да се стигне до откриване на резултата.

Буквално в следващата атака Манчестър Сити можеха да изравнят. Кевин де Бройне центрира перфектно към Стърлинг, но английският национал стреля неточно с глава към опразнената врата. До края на полувремето "небесно-сините" се опитваха да изравнят, а Арсенал дебнеше своя шанс на контра-атака.

През втората част бяха необходими само две минути, за да се стигне до изравнителен гол. Страхотен извеждащ пас на Давид Силва към Лирой Сане, изведе младия футболист сам срещу Петър Чех, за да се стигне до изравняването. На повторенията обаче се видя, че германецът бе в много тънка засада.

Попадението даде крила на домакините и те натиснаха своя противник, като осезаемо беше предимството им във владеенето на топката. В 71-та минута гениален пас на Кевин де Бройне от централната линия на терена, намери Рахим Стърлинг. Халфът нахлу в наказателното поле, литна Начо Монреал и стреля силно, за да изведе "гражданите" напред в резултата. До края на двубоя Де Бройне засече ниско центриране, но изстрела му попадна в гредата.

Това бе трето поражение за Арсенал от началото на сезона и второ като гост през месец декември. Победата на Сити изкачи отбора до втора позиция и скъси дистанцията до Челси от десет, на 7т. Арсенал пък остават на цели 9т. от "сините".