Лион спечели дербито на кръга срещу Монако.

В голямото дерби на 18-тия кръг в Лига 1, Лион се поздрави с победа от 1-3 над Монако на техния "Стад Луй II". "Монегаските" трябваше да изиграят мача и почти един час в намален състав поради изгонването на Менди.

Двубоят започна много динамично с опасности и пред двете врати. Страхотни намеси на двамата вратари - Субашич и Антонѝ Лопес , бяха причината да се запазваха равенството.

В 29-та минута обаче Лопес капитулира, след изстрел на Рашид Гезал, който даде преднина в резултата за гостите. В 39-та минута Монако остана и с човек по - малко, след скандално изритване без топка от страна на Бенжамен Менди към Толисо, което накара рефера да покаже директен червен картон на Менди.

След почивката  отново двата отбора създадоха по едно опасно положение, но вратарите бяха на мястото си, за да се стигне до 55-та минута. Тогава "хлапетата" получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана Лаказет, но ударът му бе отразен от Субашич и резултатът остана непроменен.

В 65-та минута логичното се случи и Лион поведе с 0-2. Гезал асистира на Валбуена, който покачи аванса за Лион. Малко по - късно Бакайоко(70) върна надеждите на домакините, но неговото попадение се оказа почетно, защото в 87-та минута Лаказет се реваншира за пропуска от бялата точка и оформи крайния резултат от 1-3 в полза на "хлапетата".

Монако увеличи изоставането си от лидера Ница на 4т., докато Лион се изкачи на четвъртата позиция, събирайки 31т. в актива си, като са само на 5т. изоставане от шампиона ПСЖ(36т.), но Олимпик Лион са и с мач по -малко.