Барселона разгроми Еспаньол в каталунското дерби.

Снимка: Naijafamous

Барселона се наложи с убедителното 4-1 над Еспаньол в каталунското дерби от 16-тия кръг в Ла Лига. С две попадения за успеха на домакините се отчете Луис Сураез(18,67), а Жорди Алба(68) и Лионел Меси(90) вкараха останалите голове, докато за гостите се разписа Давид Лопес(79).

Очаквано първото полувреме премина под диктовката на "блаугранс", които не оставиха никакви шансове на своя противник за нещо по - интересно пред вратата пазена от Тер Щеген. Суарез успя да изведе Барса напред в резултата преди почивката в 18-та минута, след извеждащо подаване от Иниеста.

Второто полувреме не се различаваше като представяне и на двата отбора, като попаденията отбелязани във вратата на Еспаньол набъбнаха. Отново уругваецът бе точен в 67-та минута, след като появилият се като принудителна смяна страж на гостите - Роберто Хименез изби удар на Меси, но за негов лош късмет, топката попадна в Суарез и грешка нямаше при добавката.

Минута по-късно резултатът стана класически. Меси пусна извеждащ пас към Жорди Алба и в 68-та минута интригата в срещата тотално се изпари. Все пак гостите стигнаха стигнаха до почетно попадение чрез Давид Лопес в 79-та минута, който разстреля Тер Щеген. В самия край на двубоя, Суарез асистира на Меси, а аржентинецът увенча отличната си игра с попадение, което се оказа и финално в дербито на област Каталуния.

Барса скъси дистанцията от лидера Реал Мадрид на 3т., събирайки 34т., но все пак Кралския Клуб е и с мач по-малко, поради ангажиментите обвързани с участието на Реал Мадрид на Световното Клубно първенство, което в последствие бе спечелено от мадридчани.