Измъчен успех на Ливърпул в мърсисайдското дерби

Ливърпул спечели дербито с Евертън с минималното 0-1 и удължи серията си без загуба срещу градския съперник на 12 срещи. Това бе първо мърсисайдско дерби за Роналд Куман и първа визита на Юрген Клоп в местния сблъсък на "Гудисън Парк".

Срещата не предложи много интересни моменти, като през първата част двата отбора не успяха да отправят нито един точен удар към двете врати, като преобладаваше изцяло борбата по терена и множеството единоборства.

Второто полувреме започна със ситуация пред вратата на "карамелите". Роберто Фирминьо успя да се откъсне сам срещу вратаря, но стреля право в Стекленбург. Домакините изненадващо се бяха прибрали в своята половина и не правеха нищо в предни позиции, като Лукако беше напълно изолиран от играта.

Юрген Клоп в последните десетина минути от редовното време взе ключоворешение да пусне в игра Даниел Стъридж и Емре Джан, което в последствие се оказа решаващо за победата. В добавеното  време на срещата, което бе осем минути, Даниел Стъриджа стреля извън границата на наказателното поле, топката рикошира в страничния стълб, а Садио Мане бе най-съобразителен в наказателното поле и реализира в 94-та минута победния гол за Ливърпул.

Малко преди края и на продължението, Мане асистира към Фирминьо, а бразилецът стреля мигновено, но в последния момент Шеймъс Колман изчисти топката от гол линията.

Победата изкачи "червените" на втората позиция в класирането, като вече изоставането от Челси е 6т., докато Евертън допусна първа домакинска загуба от март месец насам.