Арсенал стигна до равенство, наваксвайки три гола пасив

Борнемут препъна Арсенал на "Виталити Стейдиъм", завършвайки 3-3 с "артилеристите", но може да съжалява, че не се поздрави с успеха в срещата, след като имаше аванс от три чисти гола.

"Черешките" още през първото полувреме направиха аванс от две попадения срещу водения от Арсен Венгер тим на Арсенал. Чарли Даниелс откри резултата в 16-та минута, правейки Ектор Бейерин за смях, след като го финтира на два пъти и силно изстреля топката във вратата на Петър Чех.

В 20-та минута Джака извърши глупав фаул в началото на наказателното поле и реферът не се поколеба да отсъди дузпа. Калъм Уилсън застана зад топката и не сбърка, реализирайки за 2-0.

Второто полувреме започна на високи обороти, но вместо гостите да отвърнат на удара, който получиха през първата част, трябваше да вадят топката за трети път от своята врата. Бейерин бе надигран от Райън Фрейзър, а младият шотландец мушна топката под краката на Чех, за да направи аванса на "черешките" класически в 57-та минута, като той можеше да бъде още по-изразителен, ако малко преди гола на Фрейзър, друго попадение на домакините не беше отменено.

Все пак в 70-та минута Арсенал стигна до попадение. Жиру отклони с глава центриране от фланга, като топката достигна до Алексис Санчез, като чилиецът отбеляза за 3-1. Отново Жиру беше замесен в следващия гол за гостите, отчитайки се с втора асистенция,този път към резервата Лукас Перес, който вкара феноменален гол от въздуха, а той се оказа и първото му попадение във Висшата Лига.

Последните десет минути на срещата се оказаха много драматични. Борнемут можеха отново да накажат слабата игра в защита на "топчиите", но изстрел на Дан Гослинг премина в страни от целта. Нервите взех връх и в 84-та минута Саймън Франсис бе изгонен с червен картон заради нарушение срещу Рамзи.

Оливие Жиру все пак увенча добрата си игра и с гол, който се оказа и последен  в двубоя. Французинът засече с глава за 3-3, спасявайки точката за своя тим.

Равенството обаче остави на четвъртата позиция "артилеристите", като изоставането им от Челси е 9т. но "сините" са и с мач по -,малко, като тази вечер, тимът на Антонио Конте се изправя в лондонско дерби на "Уайт Харт Лейн" срещу Тотнъм.