Тотнъм спря устрема на Челси.

Тотнъм попречи на Челси да влезе в историята на Висшата Лига, като единствения клуб, постигнал 14 поредни победи в рамките на един сезон. "Шпорите" се наложиха с 2-0 в лондонското дерби, като и двете попадения отбеляза Деле Али.

Двубоят започна с опасност пред вратата на домакините. Еден Азар можеше да накаже грешка в защитата на "шпорите" , която изтърва белгиеца, но халфът стреля на милиметри от целта в 5-та минута.

Малко по-късно Хари Кейн се озова на отлична позиция на Тибо Куртоа попречи на голмайстора да отбележи в трети пореден двубой. Постепенно единоборствата и тактическото надиграване взеха превес в срещата, като опасностите пред двете врати почти липсваха до продължението на първата част, когато перфектно центриране на Кристиан Ериксен намери непокрития в наказателното поле Деле Али, а за младокът остана да насочи неспасяемо  топката с глава, за да изведе своите напред в резултата.

Второто полувреме Челси трябваше да опита да обърне двубоят, но "сините" бяха попарени в 55-та минута отново от тандема Ериксен - Деле Али. Датчанинът отново центрира, а Али вкара втория си гол с глава, за да оформи крайния резултат от 2-0. До края на срещата тимът  на Антонио Конте не съумя да създаде нещо по-значимо и преклони глава на "Уайт Харт Лейн".

Победата изкачи Тотнъм на третата позиция в класирането с актив от 42 точки, докато Челси остава на върха в таблицата с 49т., като авансът му пред втория Ливърпул е от пет пункта.