Баските наказаха Барселона в първата битка за Купата на Краля

Снимка: Mirror

Атлетик Билбао победи Барселона с 2-1 на "Сан Мамес" в първи 1/8 финал между двата отбора. "Баските" успяха да поведат с две попадения до почивката, дело на Адурис(25) и Иняки Уилямс(28), докато Лео Меси се разписа през втората част за тима на Луис Енрике.

Двубоят започна с опасност пред вратата на Тер Щеген, когато Сан Хосе стреля с глава след изпълнение от корнер, но топката премина в страни от целта. "Каталунците" отвърнаха чрез опасен изстрел с глава на Жерард Пике, но малко след това положение, баските нанесоха съкрушителен удар на своя съперник.

В рамките на три минути Атлетик Билбао поведе с два бързи гола. Ветеранът Ариц Адурис изведе домакините напред в резултата в 25-та минута, след отлична атака и центриране на Раул Гарсия, което бе оползотворено от Адурис. Голмайсторът Адурис бе замесен и във втория гол за Атлетик, след като асистира на Иняки Уилямс в 28-та минута. Уилямс разстреля с топовен изстрел Тер Щеген и по този начин даде комфортен аванс за своя тим на почивката.

Второто полувреме започна по отличен начин за Барса. Лео Меси изпълни пряк свободен удар и намали изоставането на каталунците в 52-та минута, не без помощта и на Ираисос, който можеше да се намеси много по-добре под рамките на вратата.

В 74-та минута Раул  Гарсия бе изпратен под душовете заради втори жълт картон, оставяйки баските в намален състав. Проблемите за домакините обаче не спряха до тук, нов червен картон получи и Итуреспе, който подобно на Гарсия си изкара втори жълт картон, спирайки Неймар в 82-та минута.

До края на срещата Барселона не успя да изравни, въпреки големия натиск, под който бяха подложени домакините. Така в реванша, който ще се изиграе след една седмица, Луис Енрике и неговите възпитаници трябва да наваксват пасив от едно попадение.