Реал Мадрид влезе в историята на испанския футбол

Севиля и Реал Мадрид превърнаха реванша за Купата на Краля в 1/8 финалния сблъсък на "Рамон Санчес Писхуан" в истински голов спектакъл. След като в Мадрид "белите" се наложиха с убедителното 3-0, трябваше да изстрадат мъчително равенство 3-3, което ги класира за следващата фаза на турнира, но и помогна на "лос бланкос"  да влязат в историята.

Реал Мадрид се превърна в единствения клуб в Испания, който е непобеден в 40 поредни срещи във всички турнири. Този рекорд бе на косъм да не бъде постигнат с оглед развоя на двубоя, но все пак гол на Карим Бензема, в добавеното време, донесе равенството на Зидан и неговия отбор.

Срещата започна с вихрен домакински натиск, който даде желания ефект. Още в 10-та минута Севиля поведе в резултата, чрез автогол на Данило, който изпрати топката в своята врата с глава, вместо да я изчисти в корнер. Голът стъписа Реал и окрили домакините, които чрез Вието и Бен Йедер имаха възможност да удвоят аванса си, но Кико Касийя бе на своето място.

Второто полувреме започна по възможно най- добрия начин за "Кралския Клуб" . Марко Асенсио изравни резултата в 48-та минута и този гол подлъга гостите, че са си свършили работа и мачът ще отиде на доиграване.

В 53-та минута, новото попълнение на "андалусиици" - Йоветич, отбеляза първия си гол за клуба, след като се бе появил в игра на почивката. Отборът на Хорхе Сампаоли отново пое контрола в свои ръце и Касийя, както и колегите му в отбрана имаха много тежки минути. Новият гол за домакините падна едва в 77-та минута, когато Ибора се разписа за 3-1.

На Севиля им трябваха още цели две попадения, за да продължат напред в турнира и домакините хвърлиха всичко в атака, оставайки множество празни пространства в защита. Рискът не се оказа оправдан, след като в 83-та минута, Реал Мадрид получи правото да изпълни дузпа, след като Каземиро бе повален в наказателното поле.

Серхио Рамос отбеляза наказателният удар, а дълбоко в добавеното време, самостоятелен рейд на Карим Бензема бе завършен с попадение от французина, което се оказа последно в драматичния двубой и с историческа цена за "лос бланкос".