Тотнъм с разгром над Уест Бромич

Тотнъм диша във врата на Челси след убедителен домакински успех над У.Б.А. с 4-0, който доближи "шпорите" на 4т. от тима на Антонио Конте.С хеттрик за Тотнъм се отчете Хари Кейн(12,77,82), а Гарет Макоули се превърна в грешник за своите, след като си отбеляза автогол.

Още през първата част домакините взеха комфортен аванс. Извеждащ пас на Ериксен към Кейн в 12-та минута бе в основата на откриването на резултата. Хари Кейн можеше да удвои аванса на "шпорите", но не успя да се възползва от открилата се пред него добра възможност. Все пак в 26-та минута лондончани ликуваха отново. Удар по посока вратата на гостите от страна на Ериксен бе злополучно отклонен от Гарет Макоули, който направи Фостър безпомощен. До края на първата част пред Тотнъм се откриха още няколко положения, а гол на Деле Али дори бе отменен, поради положение на засада.

През второто полувреме "дроздовете" нямаха сили да отвърнат на отправеното предизвикателство. Тимът на Маурисио Почетино продължаваше да диктува събитията на терена и логично се стигна до финалния разгром. Хари Кейн се разписа отново в 77-та минута след подаване от фланга на Кайл Уокър, а малко по-късно нападателят оформи своя хеттрик, след като получи този път асистенция от Деле Али.

Победата изкачи "шпорите" на втора позиция в класирането на 4т. зад лидера Челси, като "сините" се изправят малко по-късно през деня срещу шампиона Лестър на "Кинг Пауър Стейдиъм".