Барса на крачка от титлата

Отборът на Барселона нанесе сериозно поражение на градския си съперник Еспаньол, побеждавайки го с 5:0. Срещата се игра на препълнения "Камп Ноу" и бе предпоследна от сезона в Примера Дивисион.

Барса не остави никакви съмнения, че е по-класният отбор и наниза цели 5 гола във вратата на своите гости. С тази победа "каталунците" се доближават само на три точки от титлата. Попаденията отбелязаха Меси(8), Суарес на два пъти(52,61), Рафиня(74) и Неймар(83).

През първата част, "блаугранс" успя да отбележи само веднъж,след като Лео Меси се разписа при изпълнение на пряк свободен удар. Малко по - късно Ракитич вкара втори гол, но той бе отменен поради засада.  Гостите не успяха да застрашат сериозно Тер Стеген, през първите четиридесет и пет минути. Дербито отново представи много груба игра, която накара рефера да покаже доста жълти картони, чийто получатели бяха главно играчите на Еспаньол.

Второто полувреме започна отлично за Барселона. В рамките на петнайсет минути, "синьо-червените" нанесоха съкрушителен удар на своя съперник. Две попадения на Луис Суарес направиха резултата класически. Уругваецът се разписа в 52-та минута, оползотворявайки асистенция на Меси, а в 61-та, реализирайки с глава след корнер. Гостите нямаха никакви съпротивителни сили и допуснаха до края на срещата още два гола, дело на Рафиня, който се появи на терена минута, преди да отбележи в 74-та минута, а последният гол, бе дело на Неймар в 83-та минута.

Брселона е на победа от триумф в Ла Лига, като в последната среща се изправя като гост на Гранада, които са застрашени от изпадане. С двата си гола в днешния двубой, Суарес по всяка вероятност ще спечели отличията "пичичи" и "златната обувка", повеждайки с 4 попадения пред Кристиано Роналдо. Португалецът пък се разписа на дв пъти за победата на Реал Мадрид над Валенсия с 3-2, с което дистанцията от Барселона остана на 1т. Атлетико Мадрид пък се издъни брутално срещу Леванте. "Дюшекчиите" паднаха от изпадналия в Сегунда тим с 2-1 и по този начин, могат да мислят само за по - добро представяне на финала в Шампионската Лига.