Реал Мадрид бе изненадан от Селта и ще трепери на реванша

Реал Мадрид  бе изненадан от Селта и ще трепери на реванша

В първи 1/4 финален сблъсък за Купата на Краля между Реал Мадрид и Селта, "лос бланкос" загубиха с 1-2 на "Сантиаго Бернабео". Головете в срещата бяха дело на Яго Аспас(64) и Джони Родригес(70) за Селта, а за домакините точен бе Марсело(69).

През първата част, двата отбора не успяха да създадат много положения за гол, като Реал Мадрид контролираше топката, а гостите се възползваха от всяка възможност за контраатака. В предни позиции, Кристиано Роналдо не получи нужната подкрепа от Лукас Васкес и Марко Асенсио, като пред португалеца не се откриха почти никакви възможности за гол.

Картината не се промени особено и през второто полувреме. "Кралския клуб" се мъчеше да измисли нещо смислено в предни позиции, но без успех. Зинедин Зидан трябваше да направи промени и първата от тях бе появата на Алваро Мората. Именно пред Мората се откри добра възможност малко след влизането му в игра в 58-та минута, но изстрелът му премина над целта.

В 64-та минута отлична контраатака на Селта Виго, доведе до откриването на резултата. Бонгонда направи страхотен рейд, центрира в наказателното поле, където топката отиваше към Ваас, но в последния момент Марсело успя да изчисти. За лош късмет на домакините, изчистената топка попадна право  краката на Яго Аспас, който разстреля Кико Касийя.

Пет минутки по-късно, центриране в наказателното поле от страна на Модрич бе изчистено непохватно от бранител на Селта. Коженото кълбо бе посрещнато от въздуха от Марсело, който вкара изключително красив гол. Буквално с пускането на центъра, гостите наказаха за втори път мадридския гранд. Яго Аспас този път записа асистенция, извеждайки Родригрес, за да се стигне до 1-2 в 70-та минута.

Към края на двубоя на терена се появи и Карим Бензема. Французинът можеше да изравни дори резултата, но от много чиста позиция, вместо да прати топката в мрежата, я изстреля високо над вратата пред невярващия поглед на Роналдо.

Така след като в последния кръг от Ла Лига, Севиля сложи край на серия от почти 9 месеца без поражение, само няколко дена по-късно, "белите" регистрират втората си поредна загуба, този път за Купата на Краля и то на "Сантиаго Бернабео".