Робърт Левандовски измъкна Байерн при визитата на Фрайбург

Бундеслигата започна след зимната пауза, с мача между Фрайбург и Байерн Мюнхен. Домакините бяха на крачка да вземат точка от именития си съперник, но Робърт Левандовски попречи това да се случи, след втория си гол в срещата, който падна в добавеното време, за да оформи крайния резултат от 1-2.

Фрайбург получи ранна преднина в двубоя, след като Хаберер се възползва от отлично извеждащо подаване, от своя съотборник Грифо, за да се стигне до откриването на резултата още в 4-та минута. "Отборът от Шварцфалд" продължи да играе настъпателно в минутите след попадението, но с напредването на времето, баварците овладяха инициативата.

Робърт Левандовски бе замесен в първата по-сериозна възможност за Байерн. Полякът получи топката на няколко метра пред  гол линията, обърна се и стреля мигновено, но коженото кълбо бе избито от хвърлил се пред него бранител и излезе в корнер. След корнера обаче грешка нямаше. Лева се възползва от центрираната топка и оставен непокрит и я прати във вратата на Шволов за 1-1 в 35-та минута.

През второто полувреме Байерн Мюнхен натисна по-сериозно, но така и не успяваше да създаде нещо интересно пред вратата на домакините. Робен бе близо до гол след далечен изстрел, но вратарят успя да избие със сетни сили топката. В игра за тима на Карло Анчелоти се появиха Йошуа Кимих и Франк Рибери, но ефектът от тези смени бе незначителен.

Плътно прибран в своята половина, отборът на Фрайбург не оставаше никакви празни пространства за своя противник. Когато двубоят навлезе в продължението си, Робърт Левандовски овладя една висока топка, укроти я с десния крак, а с левия технично я изпрати зад Шволов, като голът бе отбелязан и с помощта на гредата. Дълбоко в добавеното време, Ариен Робен можеше да направи резултата и 3-1. Стражът на домакините се бе включил в предни позиции, оставайки опразнена вратата си, Робен стартира по крилото, премина центъра, но не успя да уцели празната врата след последвалия изстрел.

Дистанцията между Байерн Мюнхен и РБ Лайпциг остава непроменена от 6т. ,като днес богаташите приемат  Айнтрахт Франкфурт от 19:30ч.