Суонзи шокира Ливърпул на "Анфийлд"

Суонзи шокира Ливърпул на

Истински кошмар изживяха Юрген Клоп и неговия Ливърпул в първия двубой от 22-рия кръг в Англия. "Мърсисайдци" се провалиха срещу борещия се за оцеляване в елита Суонзи, като "лебедите" се наложиха като гости с 3-2.

През първото полувреме двата отбора не създадоха много опасности. Юрген Клоп бе заложил на любимата си схема на игра 4-3-3, като в предни позиции започнаха - Фирминьо, Коутиньо и Лалана. Въпреки атакуващата формация, за първите четиридесет и пет минути, Лукаш Фабиански не се наложи да се намесва нито веднъж.

През второто полувреме гостите нанесоха тежък удар на "червение", след като само за четири минути дръпнаха с два гола аванс. Фернандо Йоренте в 48-та минута откри резултата, след груба грешка на отбраната на Ливърпул, след изпълнен корнер. Вайналдум не се намеси добре, а за испанския национал не бе трудно да прати топката в мрежата.

В 52-та минута отново Йоренте се озова в прегръдките на своите съотборници. Каръл центрира от фланга, а "Цар Лъв" с глава наказа Симон Миньоле за втори път. Ливърпул обаче реагира като ужилен. В 55-та минута Фирминьо намали аванса на "лебедите", засичайки с глава центрирне на Джеймс Милнър.

Отново бразилецът се разписа в 69-та минута, за да върне надеждите на домакините за пълен обрат. Вместо това да се случи, последната дума в срещата имаха гостите.Поредна неубедителна игра в дефанзивен план, доведе до гола на Гилфи Сигурдсон в 74-та минута, който се оказа и последен в двубоя.

В самия край на срещата Лалана стреля, но гредата го раздели от попадение, което означаваше и загуба за Ливърпул. Това бе първо поражение на "мърсисайдци" от Суонзи в техния дом "Анфийлд". Победата помогна на гостите да се измъкнат от зоната на изпадащите и от последни, вече заемат 18-та позиция. Ливърпул пък остава на 7т. зад лидера Челси, като дистанцията може да се увеличи на 10т., ако утре тима воден от Конте спечели своето домакинство срещу аутсайдера Хъл Сити.