Рууни влезе в историята, но Юнайтед стъпи на криво

Снимка: MUFC/Getty

Манчестър Юнайтед се препъна на "Британия", завършвайки 1-1 със Стоук Сити. Уейн Рууни отбеляза изравнителния гол за състава на Жозе Моуриньо, дълбоко в добавеното време, като попадението бе под номер 250 за капитана на "червените дяволи". С този гол, нападателят се превърна в най-резултатния футболист в историята на клуба, измествайки сър Боби Чарлтън.

Първото полувреме премина под знака на борбата и единоборствата, като и двата обора е опитваха да овладеят ситуацията на терена. В 19-та минута обаче Стоук поведе в резултата. Питерс се опита да намери свои съотборник в наказателното поле, но на пътя на топката бе Хуан Мата, който я прати в своята врата.

След допуснатия гол, гостите натиснаха "грънчарите" и до края на първата част доминираха изцяло на терена. Въпреки огромното превъзходство, "червените дяволи" не успяха да отбележат до почивката. Пропуски на - Ибрахимович, Мата, Погба и Фелайни, както и намеси на Грант, запазиха аванса на Марк Хюз и неговия отбор.

През второто полувреме нещата не се промениха особено на терена. Юнайтед атакуваше с пълни сили, Стоук Сити се възползваше от всяка възможност за контраатака. Моуриньо пусна в игра младокът Рашфорд, който трябваше да изостри още повече атаката на Юнайтед и това се случи.

Времето изтичаше, а Манчестър Юнайтед все още не можеше да намери правилния път към вратата на своя съперник. Изстрел на Джеси Лингард се отклони от напречната греда, сякаш да докаже пълната липса на късмет на гостуващия отбор. Все пак в 94-та минута, изпълнение на Уейн Рууни от пряк свободен удар влетя във вратата,  за да оформи крайния резултат от 1-1.

Точката остава Манчестър Юнайтед на 3т. от топ 4 и непобеден в 17 поредни двубоя, докато Стоук Сити е девети с 28т. в актива си,