Манчестър Сити и Тотнъм поделиха точките

Тотнъм възкръсна от 0-2 до 2-2 на "Етихад" и запази втората си позиция в класирането. Головете в срещата отбелязаха Лирой Сане(49) и Кевин Де Бройне(54) за домакините и Деле Али(58) и Хюн Мин Сон(77) в полза на Тотнъм.

През първото полувреме "гражданите" имаха изобилие от възможности, които се откриха пред - Агуеро, Силва, Де Бройне и дори Сабалета, но неточни изстрели и добри намеси на Уго Лорис съхраниха суха мрежата на "шпорите" през първата част. Тотнъм не успя да създаде нищо запомнящо се през първото полувреме и двата отбора се прибраха на почивка при нулево равенство.

Второто полувреме започна по мечтан начин за Пеп Гуардиола и неговите възпитаници. Лирой Сане се възползва от комична изява на Уго Лорис, за да открие резултата в 49-та минута. Отново Лорис бе с основна вина и при втория гол на "гражданите".

Вратарят изпусна центрирана топка от фланга, а дебнещият в близост Де Бройне я чукна във вратата за 2-0 в 54-та минута. Победата изглеждаше близо, но гостите се върнаха в мача много бързо.

Кайл Уокър центрира в 58-та минута и Деле Али успя да намали с глава, съхранявайки надеждите на отбора от северен Лондон за нещо повече от загуба на "Етихад". "Шпорите" дочакаха своя момент и в 77-та минута, три ходова комбинация между Ериксен, Хари Кейн и Хюн Мин Сон завърши с гол, отбелязан от последния, който се оказа и финален в двубоя.

Тотнъм съкрати аванса на лидера Челси на 6т., но при успех в утрешния си двубой, "сините" могат да дръпнат с цели 9 пункта пред тима на Почетино. Манчестър Сити  пък остава пети, на точка зад Арсенал, две зад Ливърпул и на три зад Тотнъм.