Ювентус на полуфинал за Купата на Италия

Снимка: juventus.com

Ювентус спечели битката срещу Милан и е на полуфинал за Купата на Италия след 2-1 на "Ювентус Стейдиъм". Успехът продължи дългата серия на "бианконерите" без загуба у дома, закръгляйки броя срещи на 40.

Още през първата част домакините дръпнаха с два гола аванс. В 10-та минута Паоло Дибала бе изведен по отличен начин от Куадрадо и за младия аржентинец, не представляваше проблем да открие резултата.

В 21-та минута тифозите на Юве изригнаха след нов гол във вратата на "росонерите". Миралем Пянич изпълни своя специалитет и от пряк свободен удар направи Донарума безпомощен за втори път. Минутки по - късно Кедира се разписа, но голът бе отменен справедливо поради засада.

Втората част започна по отличен начин за Милан. Гостите съумяха да се върнат в мача след може би първата по-голяма опасност, която създадоха пред вратата на Нето. Карлос Бака се разписа в 53-та минута от въздуха, но радостта на гостите не продължи дълго време.

Едва две минути след гола на колумбиеца, Локатели получи втори жълт, респективно червен картон, който остави "росонерите" в намален състав. Нормално, до края на срещата Ювентус имаха преимущество и успяха да задържат преднината си до самия край на мача.

"Бианконерите" продължават защитата си на трофея от миналия сезон и си върнаха на Милан, за загубата на Супер Купата на Италия, когато след рулетката на дузпите Милан спечели престижното отличие.