Ливърпул продължава стремглавото спускане на долу

Ливърпул се провали отново пред своите фенове на "Анфийлд". "Червените" загубиха от Саутхямпън и във втората полуфинална среща за Купата на Лига със същия резултат от 1-0, каквото бе поражението им преди седмица.

След като паднаха от Суонзи в своя дом в последния мач за първенство, феновете на "мърсисайдци" трябваше да преглътнат ново разочарование, виждайки как в добавеното време на срещата, Шей Лонг праща Саутхямптън на финал за Купата на Лигата на "Уембли".

Първото полувреме завърши без отбелязани голове. Домакините се опитваха да създадат опасности пред вратата на "светците", но усилията и по-скоро бяха безидейни и хаотични, докато гостите се възползваха от всяка възможност за контраатака.

Нейтън Редмънд на два пъти се справи със защитата на Ливърпул и нахлу мощно по крилото, като първият път осигури перфектен пас на Душан Тадич, но сърбинът се провали пред гола, стреляйки право в Кариус, а при втория си пробив, Редмънд по идентичен начин подаде към Дейвис, който се опита да прехвърли "Анфийлд", отправяйки удар около точката за изпълнение на дузпа.

През второто полувреме нещата не се промениха особено на терена. Ливърпул осъществяваше натиск, а "светците" дебнеха своя шанс на контраатака. Единственото по - сериозно положение за домакините бе след грешка на стража Форстър, който в последния момент успя да я поправи и с върха на пръстите изби топката, която влизаше във вратата.

Натискът на отбора на Клоп бе меко казано ялов, без сериозни опасности за гостите. В последните минути, когато "червените" бяха хвърлили всички сили в отбелязване на победно попадение, което да изпрати двубоя в продължение, Саутхямптън ги хвана неподготвени при една от своите контри, която бе завършена в добавеното време по перфектен начин от Шей Лонг.