Селта изхвърли Реал Мадрид от Купата на Краля

Селта е на 1/2 финал в турнира за Купата на Краля, след като в първия двубой, отборът на Виго надделя над Реал Мадрид с 2-1 като гост, а на своя "Естадио де Балаидос" завърши 2-2 и с общ резултат от 4-3, продължи напред в турнира.

Двата отбора започнаха открито двубоя, без задни мисли за тактическо надиграване. В 26-та минута "Кралския Клуб" имаше най-чистото положение за гол. Кристиано Роналдо отправи изстрел с глава, но Алварес успя да парира удара, като коженото кълбо рикошира в напречната греда, за да се озове отново в португалеца. За изненада на всички, както и на Роналдо, CR7 вместо да прати топката в мрежата, от близка дистанция уцели този път страничната греда.

В самия край на полувремето, домакините стигнаха до гол. Силен изстрел на Гуидети бе спасен от Кико Касийя, но за мал шанс на Данило, избитата топка попадна в него и бранителят я прати в собствената си врата.

Второто полувреме започна отново с положения и пред двете врати. В крайна сметка гостите започнаха да търсят по-настойчиво гола и увеличиха преимуществото си на игралното поле. То бе материализирано в 62-та минута, след  като Кристиано Роналдо изпълни точно пряк свободен удар.

Последваха силни минути за "лос бланкос", но пропуски на Роналдо, Бензема и Рамос попречиха на мадридчани да поведат в резултата. Зидан пусна в игра Мората и Лукас Васкес с надеждата да се стигне до така ценния гол, който би пратил срещата в продължения.

Селта обаче удари отново, с което до голяма степен прекърши устрема на своя противник. Вас получи страхотен пас в наказателното поле и с хладнокръвен изстрел изведе галисииците отново напред в резултата в 85-та минута. Реал стигна все пак до изравняването, след като Лукас Васкес с плонж след изпълнение на корнер вкара за крайното 2-2 в 90-та минута, но за повече нямаше време и Реал трябваше да напусне надпреварата за Копа дел Рей.