Барса нямаше проблем и в реванша срещу Реал Сосиедат

Барселона се класира за 1/2 финал за Копа дел Рей след разгром над Реал Сосиедат с 5-2 на реванша. В първия двубой "каталунците" отново триумфираха, побеждавайки с 1-0, преодолявайки черната 10 годишна прокоба без успех на "Аноета".

През първото полувреме резултатът бе само 1-0, след попадение на младока Денис Суарес в 17-та минута. През втората част обаче, зрителите се насладиха на цели 6 гола.

Лионел Меси удвои аванса на "блаугранс" след точно изпълнена дузпа в 55-та минута. Малко след това обаче,  Реал Сосиедат отговори на предизвикателството и намали изоставането си чрез Хуанми в 62-та минута. Буквално секунди след това, Луис Суарез вкара за 3-1 и уби окончателно породилата се за миг интрига.

В 73-та минута Уилян Жозе отбеляза отново във вратата на Силесен, но с попадения на Арда Туран(80) и Денис Суарес(82), погромът на баските бе завършен и с общ резултат от двете срещи 6-2, Барселона се класира на 1/2 финала за купата на Краля, където ще играе с Атлетико МАдрид, докато останалата двойка ще бъде Селта срещу Алавес.