Хъл Сити нямаше сили да спре Юнайтед към финала

Хъл Сити победи Манчестър Юнайтед с 2-1 в мач реванш за Купата на Лигата, но загубата в първата среща с 2-0 от "червените дяволи", помогна на тима на Жозе Моуриньо да се класира на финала, където ще се изправи срещу Саутхямптън на митичния "Уембли".

Първото полувреме бе равностойно, като нямаше много положения пред двете врати. Спорна дузпа в 36-та минута в полза на домакините, бе реализирана от Том Хъдълстоун, който отбеляза хладнокръвно от бялата точка и по този начин изпрати своя тим на почивка с гол аванс.

През втората част, Манчестър Юнайтед заигра малко по - мотивирано и макар че гостите изпитваха затруднение, в създаването на голови положения, в една от малкото си възможности пред вратата на "тигрите", Пол Погба успя да изравни в 66-та минута, след страхотен пробив на Рашфорд.

До края на двубоя и двата отбора уцелиха по един път напречната греда. Първо Маркос Рохо стреля с глава след изпълнение на корнер в напречния стълб, а няколко минути по-късно, Ниасе също след изстрел с глава бе спрян от горната греда.

Все пак Омар Ниасе бе на точното място в 85-та минута, завършвайки отлична атака на домакините от непосредствена близост, не оставяйки никакъв шанс на Давид де Хеа да се намеси. Сили за нов гол във вратата на Юнайтед, който щеше да прати мача в продължение не се намериха и Хъл Сити трябваше да се примири с факта, че нанесе първо поражение на "червените дяволи" след 11 срещи, в които тима на Моуриньо не познаваше вкуса на поражението.