Улвърхямптън изхвърли Ливърпул от FA Къп

Ливърпул отпадна от Улвърхямптън в турнира FA Къп, след поражение с 1-2. Така "червените" в рамките на няколко дена, бяха отстранени и от двете надпревари за трофей на Острова, след като и Саутхямптън успя да надвие "мърсисайдци" за Купата на Лигата и се класира на финал.

Срещата започна кошмарно за тима на Юрген Клоп. Броени секунди след началния съдийски сигнал, гостите ликуваха след попадение на Стиърман в 1-та минута на срещата.

Уулвс центрираха топката след свободен удар, а Кариус не излезе да улови отправеното  в наказателното поле кожено кълбо и беше наказан от Ричард Стиърман,който отбеляза с глава.

Липсата на Садио Мане се оказа решаваща и  този двубой. Домакините нямаха никаква идея как могат да се доберат до гол, като в играта им отсъстваше всякаква креативност.  В самия край на полувремето, ситуацията за Ливърпул се влоши още повече. "Вълците" хванаха неподготвена отбраната на своя противник на контраатака, в която Коща намери Вайман, а за последния не представляваше особена трудност да преодолее Кариус и да отбележи за 2-0 преди почивката.

Второто полувреме Клоп реагира, пускайки още след паузата Фелипе Коутиньо. Бразилецът успя до известна степен да изостри играта на своите, но положенията продължаваха да липсват. "Мърсисайдци" имаха единствено смазващо превъзходство в притежанието на топката, но това не им помагаше особено.

Стъридж също се появи на терена и успя да допринесе с асистенция за единственото попадение за своя отбор. При разбъркване след изпълнение на корнер, домакините не успяха да изчистят добре и топката попадна на главата на Стъридж, който подаде към далечната греда на непокрития Ориги и резултатът стана 1-2 в 86-та минута.

Отново белгиецът, можеше да се окаже герой минутка след това, при напълно идентична ситуация, но този път блестяща намеса на Бъргойн попречи на домакините да стигнат до равенство и евентуално преиграване.

Юрген Клоп трябва сериозно да се замисли относно представянето на неговия отбор, защото това бе 3-та поредна загуба на "Анфийлд", а в следващото си домакинство, "червените" приемат Челси, в последен шанс да върнат интригата за титлата.