След драма на "Алианц Арена", Атлетико Мадрид е на финал

След драма на

Диего Симеоне и неговият железен отбор, изхвърлиха Байерн Мюнхен от турнира, губейки минимално с 2-1. След като в Испания победиха с чистия резултат от 1-0, "дюшекчиите" се класираха на финала в Шампионската Лига.

Гуардиола отново не успя да прескочи полуфиналната фаза, като съдбата за трети пореден път го изправи срещу тим от иберийския полуостров. Трите испански отбора - Реал Мадрид, Барселона, а сега и Атлетико препънаха Байерн по пътя за финала.

Баварците стартираха уверено, с присъщото за тях владеене на топката, упражнявайки "тики-така", придружено с изстрели от различна дистанция. Атлетико Мадрид играеше в типичния стил на Диего Симеоне, дълбоко прибран в собствената половина и дебнещ на контраатака.

Първият гол в мача дойде след статично положение. Чаби Алонсо изпълни пряк свободен удар, а след изстрела му, топката рикошира във футболист в стената и направи Ян Облак безпомощен. Попадението даде криле на домакините и те натиснаха още по - сериозно. Малко след гола, Байерн изпълни корнер, който доведе до дузпа, заради нарушение на Хименес срещу Хави Мартинез. Мюлер се нагърби с изпълнението, но словенският страж отрази удара и запази шансовете на своя отбор през второто полувреме.

След почивката нещата не се промениха особено. Байерн Мюнхен владееше топката и атакуваше, а "рохибланкос" се бранеше. Миг на невнимание в отбраната на немския отбор, се оказа фатален. Торес изведе Антоан Грийзман сам срещу Нойер и нападателят не сбърка, изравнявайки резултата в 54-та минута. Домакините се стъписаха и нямаха адекватен отговор срещу защитния вал на "дюшекчиите", който ликвидираше всяка опасност и блокираше всеки изстрел към вратата. Все пак в 74-та минута, Алаба центрира, Артуро Видал свали към Левандовски с галава и полякът на празна врата вкара за 2-1.

Хвърляйки се да отбележат толкова важния трети гол, Байерн понижиха нивото на концентрация в защита и допуснаха Фернандо Торес да нахлуе в наказателното поле и да бъде фаулиран. Съдията отсъди дузпа, но на повторенията ясно се видя, че нарушението бе извън пеналтерията. Справедливостта възтържествува и Торес изпълни лошо наказателния удар, така че Нойер да спаси. Повече голове не паднаха, а в този далеч по - интересен реванш, ще остане вкуса от спорните съдийски решения, както при дузпата за Торес, така и при гола на Грийзман, при който останаха съмнения за засада.