Франция се наложи над Англия след голов трилър

Снимка: skysports

В приятелска среща изиграла се на "Стад дьо Франс", Франция се наложи над Англия с 3-2, като "петлите" успяха да стигнат до победата, макар че останаха с човек по-малко в началото на втората част.

През първото полувреме, Хари Кейн изведе "Трите Лъва" след ранно попадение дошло още в 9-та минута за гостите. Нападателят на Тотнъм се възползва от асистенция на Райън Бъртранд и даде преднина на своя тим.

Предимството на отбора воден от Гарет Саутгейт, не издържа дълго и в средата на първата част Самуел Умтити  изравни, отбелязвайки своя първи гол в международен мач за състава на Франция. В 43-та минута Джибрил Сидибе реализира за 2-1, оформяйки и резултата на полувремето.

В началните минути след почивката Рафаел Варан получи червен картон, като бранителят на Реал Мадрид бе изпратен под душовете, след като в сила влезе видео повторението. Нарушението бе срещу Деле Али и бе придружено с наказателен удар в полза на англичаните. Зад топката застана Хари Кейн, който не сгреши и изравни резултата в 48-та минута от бялата точка.

Младата звезда на Борусия Дортмунд -  Осман Дембеле донесе победата на домакините, отбелязвайки в 78-та минута за 3-2.  Загубата на Англия продължи негативната статистика срещу "петлите", срещу които островитяните имат едва една победа от седем срещи.