Равенство межу отбора на Бербатов и отбора на Фиго

Снимка: sportal.bg

United Stars предвождан от Димитър Бербатов и All Stars, чийто капитан бе Луиш Фиго завършиха 3-3 в благотворителния мач, който се проведе на Националния Стадион "Васил Левски".

Срещата бе организирана с цел подпомагането на детски таланти от фондацията на Митко Бербатов. Цяла плеяда от световни и родни звезди взеха участие в мача, като в състава на Бербо личаха имената на - .Дейвид Джеймс,Патрис Евра, Неманя Видич, Гари и Фил Невил, Райън Гигс, Пол Скоулс, Христо Стоичков, Красимир Балъков, Роби Кийн, Мартин Петров, Божидар Чорбаджийски, Стилян Петров и други.

В редиците на отбора на Фиго бяха - Йенс Леман, Иван Кордоба, Карлос Марчена, Димаш,Мичел Салгадо,Робер Пирес,Кристиян Карембьо, Яри Литманен, Предраг Миятович, Давид Трезеге, Селестин Бабаяро, Шота Арвеладзе, Симао Самброса, Емануел Пети и други.

Треньор на United Stars бе Мартин Йол, а на All Stars - Авраам Грант. Двубоят започна пред около 40 000 зрители, които станаха свидетели на попадение още в 4-тата минута. Перфектен пас на Луиш Фиго намери непокрит Давид Трезеге, а французинът засече топката от въздуха, отбелязвайки феноменален гол.

Малко по -късно Бербатов се опита да свали една топка с глава към Роби Кийн, но преди топката да достигне до ирландеца, Марчена я засече в собствената си врата и в 8-та минута резултатът бе изравнен след автогол. Броени секунди след това, пробив на Мичел Салгадо доведе до прецизен пас към Давид Трезеге и нападателят реализира второто си попадение врещата.

Едва в заключителните минути на първата част, Берба и Кийн напомниха за убийствения дует, който бяха в нападение преди години. Бербатов се отчете с асистенция, а Кийн оформи резултата от 2-2 до почивката.

Преди да започне второто полувреме, Митко Бербатов раздеде отличия на най-изявените деца от неговата фондация, които са постигнали най-сериозни постижения през изминалата година.

След почивката тенденцията се запзаи като отборът на Луиш Фиго поведе за трети пореден път. Голмайстор бе Шимао, който бе точен в 54-та минута. В 69-та минута, Мартин Петров се отчете с асистенция, подавайки към Роби Кийн, който без проблеми отбляза втория си гол в мача и оформи крайния резултат от 3-3.