Милано посреща испански финал

Реал Мадрид е на финал в Шампионската Лига след минимален успех от 1-0 над Манчестър Сити.

Отборът на Зинедин Зидан изигра отличен мач, като не остави почти никакви възможности за гол пред "гражданите".
С постоянна преса по целия терен, Реал мачкаше своя съперник от началото до края на срещата.

Домакините играха с настроение, което личеше в отиграванията им по терена. Роналдо изигра пълни деведесет минути, но си личеше, че не е напълно възстановен. След добра атака в 20-та минута, Бейл стреля към вратата пазена от Джо Харт, топката рикошира в крака на Фернандо и влетя неспасяемо в мрежата. Манчестър Сити загубиха сякаш своята увереност след контузията на капитанът им Венсант Компани, който напусна терена още в 9-та минута. Реал отбеляза за втори път чрез Серхио Рамос, но голът бе отменен поради засада, отсъдена на Пепе, който игра с топката, преди тя да достигне до неговия партньор в отбрана.
В самия край на полувремето обаче, гостите можеха да възстановят равенството. За съжаление на "небесно-сините", изстрелът на Фернандиньо срещна гредата.

През втората част, "лос бланкос" отново контролираха нещата на терена. Модрич можеше да удвои резултата, в самото начало на второто полувреме, но Джо Харт спаси. Опасен изстрел на Роналдо рикошира в бранител и излезе корнер. След изпълнението му, Бейл можеше да отбележи с глава, но топката бе спряна от горната греда. Манчестър Сити не можеше да намери път към вратат на Навас, като "гражданите" нямаха нито едно положение за гол, освен това на Фернандиньо в края на първата част. Последният опит на гостите бе далечен изстрел на Агуеро, който мина над вратата и бе единственото нещо, което нападателят направи за цял мач . Така стана ясно, че Реал Мадрид ще се изправи срещу Атлетико Мадрид в Милано на финала.

"Кралският клуб" ще се бори за спечелването на 11 трофей от Шампионскта Лига, а финалът ще бъде повторение от 2014 година, когато отново срещу тях се изправи градският съперник.