Русия победи Нова Зеландия в откриването на Купата на Конфедерациите

Снимка: Sports Illustrated

Домакинът на турнира на Купата на Конфедерациите Русия се наложи над Нова Зеландия с 2-0 в първи мач от група "А", където са още отборите на Португалия и Мексико.

През целия двубой "Сборная" мачкаше своя противник и не оставаше съмнение кой е по-класният отбор на терена. Стражът на гостите Маринович се отличи с ключови спасявания, а един път и гредата помогна на Нова Зеландия преди да се стигне до попадение в тяхната врата.

Все пак логичното се случи и в 31-та минута руснаците поведох след автогол на Боксал. Отлична триходова акция изведе Глушаков сам срещу вратаря, а играчът на Спартак Москва копна топката, която рикошира в страничния стълб и шпагат на Боксал я довкара в мрежата на "кивитата".

Втората част по нищо не се различаваше от първото полувреме. Домакините контролираха изцяло събитията на терена и в 69-та минута Фьодор Смолов оформи крайния резултат от 2-0.