Мексико шокира Португалия в края и се добра до равенството

Снимка: Sportskeeda

Във втората среща от Група "А", тимовете на Португалия и Мексико завършиха 2-2, след късна драма. Головете в срещата бяха дело на Рикардо Куарешма(34) и Седрик Суарес(86) за "мореплавателите", а за Мексико точни бяха Хавиер Ернандес(42) и Ектор Морено в първата минута на добавеното време.

Срещата започна равностойно, като символичните гости имаха леко предимство. В 21-та минута, видео наблюдението влезе в сила, за да отмени справедливо гол на Пепе. Топката попадна в бранителя след изстрел на Роналдо в напречната греда, но на повторението се видя, че цели четирима играчи на Португалия бяха в засада.

В 34-та минута обаче "мореплавателите" поведоха след гол на Куарешма. Кристиано Роналдо бе изпуснат да нахлуе в наказателното поле,където събра около себе си трима бранители и пусна пас към непокрития Куарешма, за който нямаше проблем да открие резултата.

В самия край на полувремето обаче, Карлос Вела намери по отличен начин Хавиер Ернандес, който с перфектен изстрел с глава успя да изравни резултата. Пред Чичарито се откри още една отлична възможност преди почивката, но изстрелът му мина далеч над целта.

През второто полувреме, нямаше много чисти голови положения пред двете врати. Едва в самия край на срещата настъпи същинската драма. Португалия успяха да поведат в резултата след попадение на Седрик Суарес в 86-та минута, но в добавеното време на срещата, след изпълнен корнер, Ектор Морено засече с глава за 2-2 и отне победата на Роналдо и компания.