Роналдо донесе минимален успех на Португалия над Русия

Снимка: The Guardian Nigeria

Португалия надделя с минималното 1-0, над домакина в турнира за Купата на Конфедерациите Русия. Единственият гол, бе дело на суперзвездата на "мореплавателите" - Кристиано Роналдо, който още в 8-та минута, простреля с глава - Игор Акинфеев.

CR7 записа поредното си впечатляващо постижение, но този път с фланелката на Португалия. Роналдо се е разписвал във всеки един от 8-те турнира, в които е участвал носейки цветовете на своята родина - Евро 2004(2 гола), Световно Първенство 2006(1 гол), Евро 2008(1 гол), Световно Първенство 2010(1 гол), Евро 2012(3 гола), Световно Първенство 2014(1 гол), Евро 2016(3 гола) и Купа на Конфедерациите(до момента 1 гол).

До края на първата част "Сборная" отправиха един неточен изстрел към вратата на своя опонент. През второто полувреме руснаците станаха малко по- активни, но въпреки това не успяваха да създадат сериозни положения за гол. Изстрел с глава на Смолов, който дори не намери очертанията на вратата бе най- опасната ситуация, до която се добраха.

След постигнатата победа, Португалия е с актив от 4т, като в последния двубой от групата, посреща състава на Нова Зеландия. В другия мач от група "А", Мексико победи трудно "кивитата" с 2-1, като трябваше да прави пълен обрат. Новозеландците поведоха с гол на нападателя на Лийдс - Крис Ууд в 41-тя минута, но с попадения през втората част на - Раул Хименез(54) и Орибе Пералта(72), обратът стана факт и Миксоко оглави подреждането, докато Нова Зеландия отпада от турнира след две поражения.