Севиля ще играе трети пореден финал в Лига Европа

Севиля е на път да изравни рекорд на Байерн Мюнхен, ако спечели финала на "Санкт Йакоб" в Базел, завоювайки три поредни години отличие в европейските клубни турнири.

Анадалусийците се наложиха с 3-1 над Шахтьор Донецк и с общ резултат от 5-3, отстраниха украиниците и се докопаха до трети рекорден пореден финал в Лига Европа.

Головете в срещата бяха дело на намиращия се в отлична форма Кевин Гамейро, който се разписа на два пъти, преодолявайки Пятов в 9-тата и в 47-та минута. Бранителят Мариано отбеляза страхотен гол в 59-та минута, който прекърши гостите и се оказа последен в мача. За Шахтьор почетното попадение бе дело на Едуардо, който вкара в самия край на първата част.

Севиля ще се изправи на 18 май на финала срещу Ливърпул, опитвайки се да напише историята си със златни букви, доказвайки се като абсолютен хегемон в турнира.