Германия срещу Мексико на полуфинал на Купата на Конфедерациите

Бундестимът победи с 3-1 Камерун и спечели Група "Б" , оставяйки на второ място отбора на Чили. По този начин възпитаниците на Йоаким Льов ще се изправят срещу Мексико, в спор за място на финала.

Головете в срещата паднаха през втората част, като в самото ѝ начало Германия откри резултата, чрез попадение на Демирбай в 48-та минута. След около един час игра, "лъвовете" трябваше да останат с човек по -малко на терена. Ситуацията бе куриозна, защото реферът Перес първо показа червен картон на Сиани, но след повторно гледане на видео повторението, под душовете бе пратен Мабука, за грубо влизане срещу играча на Ливърпул - Емре Джан.

Скоро след като получиха числено предимство, немците удвоиха аванса си след попадение на Вернер в 66-та минута. Силите на Камерун стигнаха единствено за почетен гол на Абубакар в 78-та минута, но с втория си гол в двубоя, Тимо Вернер оформи крайния резултат от 3-1 и донесе юбилеен 100-тен успех на Йокаим Льов на кормилото на Германия.