Австралия препъна Чили в битката за първото място в група Б

Снимка: Mirror

Чили и Австралия завършиха 1-1 като по този начин южноамерикаците се класираха напредв турнира и на 1/2 финала се изправят срещу състава на Португалия.

След като чилийците имаха преимуществото в играта почти през цялата първа част, изненадващо получиха гол в края на полувремето. Изритана топка от Браво бе открадната от "кенгурутата", след което се стигна до мигновенна атака и попадние на Троиси в 42-та минута.

Ако искаха да продължат напред в турнира, Австралия се нуждаеше от победа с два чисти гола и опита да се противопостави със всички сили на именития си съперник. Въпреки това класата на Чили си каза думата и в 67-та минута появилия се като смяна на Родригез, бе изведен от Едуардо Варгас, за да изравни и оформи крания резултат от 1-1.

Тим Кейхил изигра своя мач номер 100 с екипа на Австралия, като пред него остава единствено вратаря Марк Шварцер, който има 109 двубоя зад гърба си като национал на "кенгурутата".