Ливърпул е на финал в Базел

Страхотен Ливърпул, си извоюва място на финала в Лига Европа, след 3-0 над Виляреал в реванша и с общ резултат от 3-1, отстрани "жълтата подводница".

Головете в мача бяха дело на Даниел Стъридж(63), Адам Лалана(81) и авто гол на Бруно Сориано(7).

Срещата започна с отлично спасяване на Миньоле, който отрази още в 5-та минута опасен изстрел на Марио Гаспар. Малко след това, действията се пренесоха в половината на гостите. Центриране на Клайн бе избито лошо от стража на Виляреал и топката отиде във Фирминьо, който пусна успореден пас и след мелето от игрчи Даниел Стъридж леко отклони коженото кълбо, което рикошира в тялото н Бруно Сориано и влезе във вратата.

Второто полувреме започна с домакински натиск. Ливърпул пресираше във всяка точка на терена своя съперник и не му даваше възможност да създаде опасно положение за гол. "Мърсисайдци" контролираха играта и отправяха удари при всеки удобен момент, като Коутиньо, Милнър и Стъридж караха Арелоа да се намесва решително. При подобен опит за изстрел от страна на Фирминьо, топката рикошира в бранител и се озова в Стъридж, който стреля незабавно. Топката премина между краката на вратаря, рикошира в страничната греда и с малка доза късмет, премина гол линията.

Домакините продължиха да натискат, опитвайки се да решат мача с трети гол. В 71-та минута, реферът Виктор Касай реши да покаже пресилен втори жълт картон на Руис и гостите останаха с човек по - малко на терена. По този начин задачата на "червените" се улесни и те логично стигнаха до успокоителното трето попадение. Адам Лалана се разписа след асистенция на Стъридж и Ливърпул си резервира билетите за Базел, където ще играе с носителя на две поредни титли в Лига Европа - Севиля