Седем гола на старта на Висшата Лига

Снимка: facebook

Арсенал мина през деветте кръга на ада, за да стартира сезона с успех срещу Лестър. Лондончани спечелиха с 4-3 след като трябваше да правят два обрата.

Още първите минути на срещата предвещаваха дъжд от голове. Новото попълнение на "топчиите" Александър Лаказет откри резултата с глава във 2-та минута, реализирайки най-бързия гол в откриващ мач на сезона в Англия.

Преднината на домакините не издържа дълго. В петата минута, Шинджи Оказаки изравни резултата, реализирайки втори гол в двубоя с глава. Тимът воден от Крейг Шекспир дори поведе, чрез Джейми Варди след половин час игра, като голмайсторът на гостите бе изтърван от защитата на Арсенал и нямаше как да сгреши от близко разстояние. Едва в добавеното време на първата част, Дани Уелбек изравни, давайки психологическо предимство на домакините.

Второто полувреме започна с ново попадение във вратата на Петър Чех. След центриране от корнер, Джейми Варди с глава, отново даде аванс на "лисиците" в 56-та минута. Арсен Венгер реагира на случващото се на терена и пусна в игра последователно трима офанзивни футболисти в лицето на - Арън Рамзи, Оливие Жиру и Уолкот.

Именно две от резервите се оказаха ключа към успеха за домакините. В рамките на две минути - Арън Рамзи(83) и Оливие Жиру(85) направиха обрата пълен и донесоха трите точки на Арсенал в головия трилър със седем попадения.