"Чуковете" разбиха мечтите на Юнайтед за Шампионската Лига

Уест Хям съкруши Манчестър Юнайтед с 3-2 и остави илюзорни шансове на гостите, да се класират в топ 4. Двубоят започна с четиридест и пет минути закъснение, поради обсада на автобуса на Манчестър Юнайтед, който понесе дъжд от камъни, от една от най - темпераментните агитки на Острова.

Срещата бе много драматична, изпълнена с голяма доза емоции и премина през няколко обрата, за да завърши с исторически успех на "чуковете", които изиграха последния си мач в своя дом - "Болейн Граунд". Още от самото начало на мача, тимът на Славен Билич се хвърли стремглаво в атака.

Голът не закъсня и Сако изведе Уест Хям напред в резултата още в 10-та минута, отправяйки прецизен удар, който рикошира в крак на бранител и направи Де Хеа безпомощен. Натискът се засилваше и испанският страж на Юнайтед, трябваше да спасява изстрел на Анди Керъл, който се озова очи в очи срещу него. Малко по - късно нова опасност доведе до втори гол за домакините, но той бе отменен от страничния съдия. Микейл Антонио вкара с глава центрирана топка от Марк Нобъл, но според лайнсмена, коженото кълбо е било напуснало терена след рикошет и така резултатът на полувремето се запази 1-0.

През втората част срещата стана двуостра, като "червените дяволи" погледнаха по - смело към половината на своя опонент. В 51-та минута, с първия точен удар към противниковата врата, Марсиал успя да изравни резултата. "Чуковете" можеха да си върнат аванса, но пропуските в предни позиции попречиха това да се случи. В 72-та минута Антони Марсиал вкара втория си гол в срещата, след асистенция на младока Рашфорд. Резултатът класираше Юнайтед на заветната 4-та позиция, но в 76-та минута Антонио засече с глава центриране на Пайе и изравни.

Драмата беше пълна, когато в 80-та минута, ново центриране на Димитрий Пайе намери Уинстън Рийд, който стреля силно с глава, Де Хеа не можа да избие топката добре и тя се озова зад неговата гол линия за трети път.

В последния кръг Манчестър Юнайтед приема Борнемут, но само поражение на градския съперник Сити в Уелс срещу Суонзи, би ги класирало на четвърта позиция.

Уест Хям се завърна в борбата за Лига Европа, изкачвайки се на шеста позиция, изпреварвайки Саутхямптън в класирането, с актив от 62т. Това бе последният двубой на "Болейн Грунд" за домакините, след който "чуковете" ще се преместят на "Олимпийския Стадион" в Лондон.