"Черните котки" минаха път на Норич и Нюкясъл

Съндърланд ще участва във Висшата Лига и през следващия сезон, след като победи Евертън на своя "Стейдиъм ъф Лайт" с 3-0.

Головете за "черните котки" бяха дело на Патрик ван Анхолд(39) и Коне(42,55). Първото попадение падна след пряк свободен удар и грешка на вратаря на "карамелите", който реагира неадекватно, местейки се с една крачка на ляво, очаквайки вероятен рикошет от стената, който не се получи и де факто опразни вратата за влетялата в нея топка.

Три минути по -късно, беше ред на отбраната на Евертън да се изяви с груба грешка. След центриране на Хазри от корнер, последва непохватното изчистване, след което топката бе върната в наказателното поле, където от непосредствена близост, Ламин Коне разстреля Роблес за 2-0.

През втората част Съндърланд заформи класически резултат. Точен отново беше Коне в 55-та минута. Третият гол беше съчетание от комични грешки на вратар и защита след изпълнение на корнер. Центрираната топка влизаше във вратата, но Жоел Роблес със сетни сили я изби в бранител, до който сякаш на седянка бяха застанали още двама негови колеги в сини екипи. Топката отиде в напълно непокрития Коне, който я запрати в зеещата празна врата. След спасението на своя тим, Сам Алардайс продължава да няма в своята визитка, изпадане от Висшата Лига.

След победата, Съндърланд извоюва оставането си в Премиър Лийг, събирайки актив от 38т., което ги прави недостижими на 17-та позиция в класирането. Успехът на "черните котки" означава сигурното изпадане на Норич и Нюлясъл, които имат по 34т. в своя актив. Празненствата в Съндърланд ще са още по -големи не само заради оцеляването, а също така и за изпаденото на техния вечен съперник Нюкясъл в Чемпиън Шип.

В останалите два мача, които се изиграха в Англия, момчетата на Алекс Нийл се наложиха над Уотфорд с 4-2, но този успех дойде твърде късно за "канарчетата", които ще трябва да се завърнат отново в Чемпиън шип. В двубой без значение, Ливърпул и Челси завършиха 1-1. Точен за "сините от Лондон бе Еден Азар в 32-та минута, а за домакините се разписа Кристиан Бентеке, в даденото от съдията продължение на срещата