Манчестър Сити се класира в Шампионската Лига

Манчестър Сити се докопа до четвъртото място в Премиър Лийг, завършвайки 1-1 на "Либърти Стейдиъм" срещу Суонзи. "Гражданите" събраха актив от 66т., с три повече от градския съперник Юнайтед, което е достатъчно поради по - добрата голова разлика на "небесно - сините".

Килечи Ихеначо вкара за Сити още в 5-та минута на двубоя, като останаха съмнения за засада при попадението. В края на първата част Андре Аю възстанови равенството, оформяйки и крайния резултат.

Двубоят на "червените дяволи" пък беше отменен поради мерки за сигурност, заради намерен съмнителен пакет на стадиона.

Тотнъм бе разпилян на "Сейнт Джеймсис Парк" от вече изпадналия Нюкясъл с 5-1. "Свраките" дори останаха и с човек по - малко в 67-та минута, но това не им попречи да нанижат още три попадения във вратата на обезверения си съперник. Арсенал пък се справи безпроблемно с отдавна изпадналия Асън Вила с 4-0, като изпревари "шпорите" в класирането завършвайки 22-ра поредна година пред своя вечен съперник от северен Лондон.

Уест Хям се провали на "Британия". "Чуковете" поведоха в резултата с гол на Микейл Антонио в 23-та минута, но изобилие от пропуски попречиха на гостите да решат срещата, още през първата част. През второто полувреме, Стоук Сити направи пълен обрат чрез попадения на Жилбер Имбула в 55-та минута и Диуф в 88-та минута.  Загубата остави Уест Хям извън шестицата, защото Саутхямптън спечели своя последен двубой с 4-1 срещу Кристъл Палас. Слвен Билич и неговият отбор трябва да стискат палци на Манчестър Юнайтед, да спечели FA Cup, за да има надежда и седмият тим да има излаз по европейските терени.

Към Чемпиъншип заминават - Астън Вила, Норич и Нюкясъл. За елита на Англия се класираха Бърнли и Мидълзбро, а в плейофите ще се реши кой из между Шефилд Уензди, Брайтън, Дарби Каунти и Хъл Сити ще им прави компания във Висшата Лига.