Рууни влезе в историята, в последния мач за сезона в Англия

Манчестър Юнайтед победи Борнемут с 3-1 в отложен мач, който трябваше да се изиграе в неделя, но поради мерки за сигурност, бе преместен за вторник.

Точни за "червените дяволи" бяха Уейн Рууни(43), Маркъс Рашфорд(74) и Ашли Йънг(87). Крис Смоулинг си вкара автогол в добавеното от съдията продължение и с този гол бе оформен крайния резултат.

През първата част, двата отбора не показаха много футболни аргументи. Въпреки скучната продукция, Юнайтед поведе в резултата след първия си точен удар във вратата на "черешките". Уйен Рууни реализира след страхотна атака. Англичанинът отбеляза своя гол номер 100 на "Олд Трафорд", което го направи вторият футболист във Висшата Лига със 100 или повече попадения на домашна сцена. Първи това постижение постига легендарния Анри на "Хайбъри".

През второто полувреме домакините показаха по - добра игра. Ударите към вратата зачестиха, като един от тях срещна гредата след изстрел на Майкъл Карик. Юнайтед упражняваха пълен контрол върху срещата и Маркъс Рашфорд затвърди надмощието им, вкарвайки за 2-0 в 74-та минута. В самия край на срещата, зрителите видяха още две попадения. Ашли Йънг  се разписа в 87-та минута, правейки резултатът класически, а в добавеното време, Смоулинг вкара в собствената си врата.

След успеха, Манчестър Юнайтед измести Саухямптън от петата позиция и си осигури директно участие в групите на Лига Европа, ако случайно се провали във финала за FA Cup срещу Кристъл Палас на 21.05, който също дава правото на участие в турнира от груповата му фаза.