Севиля е властелинът на Лига Европа

Севиля вдигна купата на Лига Европа за трети пореден път! Никой друг клуб не е успявал да направи това постижение. Севилци  сломиха Ливърпул с 3-1 и се качиха на трона в Базел.

Мачът бе разделен на две полувремена. През първата част, английският клуб  беше по - добрият на терена. "Мърсисайдци" контролираха нещата на игралното поле и с пресата, която е типична за тяхната игра, задушаваха опитите на своя съперник, да стигне до нещо по - интересно пред Миньоле. Единствената по - сериозна заплаха пред вратата на белгиеца, беше задна ножица на Кевин Гамейро, но ударът на нападателя премина в страни от целта.

В 35-та минута Даниел Стъридж откри резултата, след страхотен фалцов удар. Ливърпул имаха на два пъти претенции към съдията за дузпа, заради игра с ръка на бранители на символичните гости, но съдийски сигнал не последва и при двете спорни ситуации. Повече голове до почивката не паднаха и тимът воден от Юрген Клоп се оттегли с гол аванс, развенчавайки с представянето си на терена, двукратния носител на трофея.

Втората част започна кошмарно за "червените". Само няколко секунди след подновяването на играта, резултатът бе изравнен. Невероятен рейд на Мариано намери Кевин Гамейро в наказателното поле, който на опразнената врата нямаше как да сбърка. Това се оказа повратен момент в представянето на Ливърпул.

След изравнителното попадение, което инкасираха, футболистите на Ливърпул сякаш загубиха цялата придобита увереност, от отличното си представяне през първите четиридесет и пет минути.Грешките в отбрана започваха да се редят една след друга, а в офанзивен план нещата тотално се сринаха.

Севиля усетиха колко е разколебан техния съперник и започнаха да затягат обръча около противниковата врата. След една прекрасно проведена атака, с няколко двойни подавания, Коке успя да даде аванс на андалусийците в 64-та минута. След този гол, отборът на Клоп беше в нокдаун. Пет минути по - късно, Севиля нокаутира своя съперник с трети гол, след брутална грешка в цялата отбрана на "червените". Голмайстор беше отново Коке.

До края на срещата мачът се доиграваше, като Миньоле можеше да извади топката още няколко пъти от своята врата.

Севиля спечели своят 5 трофей в турнира, а Юрген Клоп загуби своя пети пореден финал, до който достига. Победата на тима предвождан от Унай Емери, гарантира на Севиля участие в Шампионската Лига.