Манчестър Юнайтед триумфира с FA Cup

"Червените дяволи" спечелиха FA Cup,надделявайки над Кристъл Палас с 2-1 след продължения. В редовното време срещата завърши при резултат 1-1, след голове на Джейсън Пънчън в 78-та минута и Хуан Мата в 81-та минута. В продълженията Джеси Лингард вкара победния гол за 2-1.

Преди началото на финала, се получи комичен момент. Певицата Карън Харди, която  трябваше да изпълни химна на Англия не разбра, че той е започнал от невероятния шум на "Уембли" и успя да изпее едва малка част в края.

През първото полувреме двата отбора играха отворен футбол. Манчестър Юнайтед имаше пълно превъзходство във владеенето на топката, но положенията пред Хенеси не бяха много. Стражът на "орлите" отрази изстрел на Хуан Мата, който бе единственият за цяло полувреме в очертанията на неговата врата. Натискът на Юнайтед доведе единствено до редица изпълнени ъглови удари, в които Фейлани тормозеше отбраната на Палас.

Отличен пробив на Рашфорд завърши с перфектен пас към Марсиал, но ударът на французина срещна тяло на бранител точно на гол линията и излезе в пореден корнер. Кристъл Палас имаше на два пъти претенции към рефера Куатънбърг, който не пусна авантаж при две техни акции, при една от които, Конър Уикъм вкара топката в мрежата на Де Хеа.

През второто полувреме нещата не се промениха особено. Юнайтед се опитваше да напада, а Кристъл Палас да разчита да изненада своя съперник на контраатака. В 53-та минута Фейлани можеше да открие резултата, но стреля в напречната греда. Десетина минути по - късно, изстрел на Валенсия срещна страничния стълб на Хенеси.

В 78-та минута, появилият се като резерва Джейсън Пънчън успя да открие резултата, разстрелвайки Де Хеа от много малък ъгъл. Радостта на лондончани не изтрая много. Великолепен индивидуален пробив на Уейн Рунни, който премина през половината отбор на "орлите" доведе до центриране на англичанина, топката бе укротена на гърди от Мауран Фейлани, а дебнещият до него Мата не се поколеба въобще и я изстреля от въздуха, за да изравни резултата и да прати мача в продължения.

В края на първото продължение, Крис Смоулинг извърши глупав фаул и бе изгонен от Куатънбърг с втори жълт и респективно червен картон. Вместо да се притеснят от факта, че са останали с човек по - малко, Юнайтед успяха да отбележат нов гол. Джеси Лингард засече силно и много точно грешно избита топка от защитата на Кристъл Палас и донесе трофея във витрината на Манчестър Юнайтед.

Това е първият трофей на Луис Ван Гаал като треньор на Юнайтед и 12 ФА Къп, която идва след 12 години отново при "червените дяволи"